Dołącz do czytelników
Brak wyników

Praca z dzieckiem

18 listopada 2017

NR 25 (Marzec 2017)

Niezwykłe spotkania z książką

0 215

Czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga im zrozumieć siebie i innych oraz wyrabia nawyk czytania.

Rozbudzając zainteresowania czytelnicze dzieci, organizujemy w naszym przedszkolu spotkania z interesującymi ludźmi. Zapraszamy na nie osoby, które w ciekawy i niezwykły sposób zapoznają dzieci z literaturą, przedstawiają ich autorów. Cykl takich spotkań odbył się w przedszkolu z miejscową lalkarką, Mirosławą Truchta-Nowicką, która z niezwykłym zaangażowaniem wprowadziła dzieci w magiczny świat papierowych lalek.

 

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem a puste serce wzruszeniem
Kornel Makuszyński

 

Na spotkaniach wykorzystywano wiersze Doroty Gellner, Opowiadania z Doliny Muminków Tove Jansson, Pipi Pończoszanka Astrid Lindgren. Zorganizowano następujące wydarzenia: Lale, lalki, laleczki, Gdzie mieszkają Muminki, Pipi i jej niezwykłe przygody.

Pani Mirosława rozbudzała zainteresowania czytelnicze przedszkolaków. Dostosowała literaturę do wieku odbiorców i czytała teksty w ciekawy i niezwykły sposób. Wprowadzała dzieci w świat literatury pełen magii, czarów, dobrych uczynków i wspaniałych przyjaciół. Na żadnym ze spotkań nie zabrakło ciekawych form pracy z dziećmi. Wykorzystując przeczytaną bajkę, opowiadanie, wiersz, dzieci mogły je przedstawić w różnorodnej formie plastycznej, np. wykonać papierową lalkę, zaprojektować i stworzyć nowy domek dla Muminków, narysować własne zakończenie przygód Pipi Pończoszanki, zaprojektować kolorową pończochę dla Pipi.
Spotkania z lalkarką były również świetną okazją do poznania zawodu naszego gościa.

Dzieci mogły obejrzeć wykonane z papieru lalki, przyniesione na spotkania. Te niezwykłe lalki zostały zainspirowane literatu...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Wychowanie w Przedszkolu"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy