Dołącz do czytelników
Brak wyników

Pierwsza pomoc przedmedyczna
Ulotka dla rodziców

Artykuły z czasopisma | 8 listopada 2017 | NR 13
0 1080

Mamo, tato, jestem jeszcze mały, ale mogę Wam pomóc w sytuacji wypadku. Dlatego też proszę Was:

POLECAMY

 1. Przygotujcie mi listę podstawowych informacji (imię, nazwisko, adres, numery telefonów alarmowych, numery telefonów do Was) i powieście ją w widocznym miejscu. Pomóżcie mi utrwalić te informacje.
 2. Pomóżcie mi w nabywaniu prawidłowych nawyków: przechodźcie na zielonym świetle, po pasach, myjcie ręce przed każdym posiłkiem, zawsze zapinajcie pasy, nie zbliżajcie się do obcych zwierząt. Patrzę na Was i uczę się od Was.
 3. Podczas opatrywania moich ran opisujcie mi to, co robicie – dzięki temu zapamiętuję nazwy potrzebnych wtedy przedmiotów oraz utrwalam sobie, co należy robić.
 4. Nauczcie mnie korzystania z telefonu. Poćwiczmy rozmowę np. ze szpitalem, z policją, żebym wiedział, co wtedy powiedzieć. Niech telefon będzie zawsze w tym samym miejscu.
 5. Umieśćcie podstawową apteczkę w zasięgu moich rąk. Woda utleniona, plaster, gaza – gdy obetrę sobie kolana, będę już wiedział, gdzie szukać pomocy.
 6. Pochowajcie wszelkie niebezpieczne substancje. Powiedzcie mi, co mogę robić sam (np. przyklejenie plastra), a do czego potrzebuję Waszej pomocy (np. zażywanie lekarstw).
 7. Rozmawiajcie ze mną o ewentualnych skutkach moich zachowań. Same zakazy nie nauczą mnie niczego...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 10 wydań magazynu "Wychowanie w Przedszkolu"
 • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
 • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
 • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy