Dołącz do czytelników
Brak wyników

Książka dobrym przyjacielem przedszkolaka

Artykuły z czasopisma | 13 listopada 2017 | NR 19
114

Książka jest czymś ważnym i wyjątkowym w życiu człowieka. Każdy z nas ma z pewnością swoją ulubioną książkę, którą dobrze pamięta i wspomina. Wspomina też, być może, osoby, które kiedyś czytały i wprowadzały nas w świat książki.

O tym, jak ważne jest rozbudzanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat, mogłyśmy się przekonać, przystępując i działając na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Już do dziesięciu lat (bo od 2006 r.) w naszej placówce realizujemy wiele projektów, działań, akcji, rozbudzając zainteresowania czytelnicze u dzieci. Staramy się także uświadamiać rodziców, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat.

Wiele działań w Przedszkolu w Poczesnej mocno wpisało się w kalendarium uroczystości lub spotkań. Dzięki bardzo dobrej współpracy z rodzicami, z władzami samorządowymi, przedstawicielami organizacji użyteczności publicznej, sponsorami możemy organizować wiele ciekawych spotkań. To właśnie oni inspirują nas do dalszych nowych działań na rzecz kampanii CPCD.

Nasze przedszkolaki codziennie o stałej porze dnia (po obiedzie) zabierane są w niezwykły świat baśni i bajek. Jest to czas wyjątkowy nie tylko dla dzieci, ale i dla nauczycieli. Dzięki tym chwilom możemy się też bliżej poznać, porozmawiać, pomyśleć. Zapraszamy do czytania dzieciom w przedszkolu rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo i wiele innych osób.

Staramy się i dbamy o to, aby nasze przedszkolaki poznawały nowości czytelnicze oraz pisarzy i ilustratorów książek dla dzieci. Dlatego też dzieci biorą udział w spotkaniach autorskich organizowanych zarówno przez Gminną Bibliotekę Publiczną, jak i przez nasze przedszkole. Są to niezwykłe i niezapomniane chwile. W trakcie ich trwania dzieci otrzymują m.in. książki z dedykacjami autorów. Zainteresowanie jest ogromne i rodzice chętnie kupują takie książki. Dzięki bardzo dobrej współpracy z gminną biblioteką dzieci uczestniczyły w spotkaniach i mogły poznać takich pisarzy jak Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska, Grzegorz Kasdepke, Agnieszka Frączek, Joanna Onichimowska, Izabella Klebańska, Marcin Brykczyński, Kazimierz Szymeczko, Renata Piątkowska, Marci...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Wychowanie w Przedszkolu"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy