Dołącz do czytelników
Brak wyników

Wśród książek

5 lipca 2018

NR 16 (Kwiecień 2016)

Lektura poprzez zabawę.
Kilka słów o książkach Wydawnictwa Jedność

0 162

Bycie czytelnikiem jest kategorią elitarną. Fakt ten nie potrzebuje ani wartościowania, ani oceny. Ważne, aby przez odpowiednią refleksję wykorzystać potrzebę lub nawyk lektury i nauczyć się inspirować do czytania samego siebie oraz innych. Priorytetem dla edukacji jest kształtowanie i podtrzymywanie nawyków czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. 


 

Żeby być aktywnym uczestnikiem kultury czytelniczej jako dorosły, należy czytać jako dziecko. Ważne, aby mieć dostęp do dobrych książek oraz dobrych wzorców. To nasze zadanie, aby dostarczyć dziecku jednychi drugich.


Ciekawym wydawcą na mapie publikacji dla dzieci i o dzieciach jest Jedność. Wydawnictwo publikuje cenione w środowisku podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne (także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych) oraz bogatą literaturę katechetyczną i duszpasterską. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy – JEDNOŚĆ DLA DZIECI. W ramach tej aktywności tworzone są książki z dziedziny pedagogiki zabawy, w których proponuje się profesjonalnie opracowane gry i zabawy edukacyjne dla każdej grupy wiekowej.

Wśród najnowszych pozycji wyda...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Wychowanie w Przedszkolu"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy