Dołącz do czytelników
Brak wyników

Wśród książek

5 lipca 2018

NR 16 (Kwiecień 2016)

Lektura poprzez zabawę.
Kilka słów o książkach Wydawnictwa Jedność

0 586

Bycie czytelnikiem jest kategorią elitarną. Fakt ten nie potrzebuje ani wartościowania, ani oceny. Ważne, aby przez odpowiednią refleksję wykorzystać potrzebę lub nawyk lektury i nauczyć się inspirować do czytania samego siebie oraz innych. Priorytetem dla edukacji jest kształtowanie i podtrzymywanie nawyków czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. 

POLECAMY


 

Żeby być aktywnym uczestnikiem kultury czytelniczej jako dorosły, należy czytać jako dziecko. Ważne, aby mieć dostęp do dobrych książek oraz dobrych wzorców. To nasze zadanie, aby dostarczyć dziecku jednychi drugich.


Ciekawym wydawcą na mapie publikacji dla dzieci i o dzieciach jest Jedność. Wydawnictwo publikuje cenione w środowisku podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne (także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych) oraz bogatą literaturę katechetyczną i duszpasterską. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy – JEDNOŚĆ DLA DZIECI. W ramach tej aktywności tworzone są książki z dziedziny pedagogiki zabawy, w których proponuje się profesjonalnie opracowane gry i zabawy edukacyjne dla każdej grupy wiekowej.

Wśród najnowszych pozycji wydawnictwa Jedność zwróciłam uwagę na dwa rodzaje publikacji. Pierwszy to wycinanki – składanki z serii „Wycinam, składam, sklejam”. To pomysł na długą i ciekawą zabawę zarówno w przedszkolu, jak i w domu, z rodzicami lub starszym rodzeństwem. Dzieci uwielbiają wycinać, sklejać i tworzyć papierowe przedmioty, którymi potem można się bawić. To wielka frajda stworzyć całą kolekcję pojazdów, przymierzać maski lub zbudować zoo albo zagrodę ze zwierzętami. A potem, wykorzystując stworzone przedmioty czy bohaterów, można wymyślać rozmaite historie i odgrywać scenki. Opisana seria wycinanek dowodzi, że modelowy sposób lektury jest aktywną formą obcowania z fabułą. 

Drugą grupą książek wydawnictwa Jedność są poradniki dla rodziców i nauczycieli: Jak radzić sobie ze złością i kaprysami, Jak rozwijać wiarę w siebie oraz Jak nauczyć dziecko optymizmu. Są to książki zawierające gotowe zestawy ćwiczeń. Zróżnicowanie zabaw pozwala na przeprowadzenie ich w domu, na zewnątrz, samodzielnie lub w szerszym gronie. I tak np. poradnik Jak nauczyć dziecko optymizmu to zestaw ćwiczeń, które stwarzają maluchowi okazję do budowania optym...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań magazynu "Wychowanie w Przedszkolu"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy