Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł promocyjny

30 września 2020

Przedszkole „Dzieciaków Mleczaków”

0 338

Zapraszamy wszystkie przedszkola do fascynującego świata mleka i przetworów mlecznych poprzez udział w programie „Dzieciaki Mleczaki cz. I.”, który jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i organizowany przez Polską Izbę Mleka.

Celem programu jest przekazanie wiedzy o mleku i jego przetworach, które posiadają wiele walorów zdrowotnych. Produkty mleczne wzmacniają kości i zęby, ponieważ zawierają dużo wapnia. Dostarczają także białko, podstawowy budulec każdej komórki naszego ciała.
Co więcej nabiał zawiera w swoim składzie super białko zwane laktoferyną, która wspomaga odporność organizmu, szczególnie gdy za oknem pojawia się jesienna słota. Ten ważny składnik wykazuje działanie antywirusowe i przeciwbakteryjne.

Nie można zapomnieć również o witaminach występujących w mleku, niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują witaminy D, E, K, A, i witaminy z grupy B. Po więcej ciekawostek ze świata mleka i jego przetworów zapraszamy na Fanpage  Dzieciaków Mleczaków pod adresem www.facebook.com/DzieciakiMleczaki.

Zapraszamy do jesiennej edycji przedszkola i placówki wczesnoszkolne z całego kraju, które edukują dzieci w wieku 3-6 lat. Na nauczycieli czekają materiały edukacyjne – karty pracy, do wyczerpania zapasów.

Sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka

Przypisy