Archiwum tematów miesiąca

02.10.2013

Wrzesień 2013

Drodzy Czytelnicy!
 
    Rozpoczyna się kolejny rok szkolny, a wraz z nim pojawiają się nowe wymagania nie tylko dla nauczycieli i rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci, które muszą sprostać rozwojowym wyzwaniom.
  Zachęcamy do refleksji na temat szans i zagrożeń w rozwoju przedszkolaków jakie niesie ze sobą współczesna rodzina, poznania mechanizmów skutecznego łagodzenia procesu adaptacji  do przedszkola oraz  sposobów wspierania twórczego rozwoju dziecka. W numerze publikujemy kilka tekstów podejmujących te zagadnienia.
  Dzieci posiadają naturalny głód wiedzy i ciekawość, które starają się zaspokoić wszelkimi sposobami. Eksperymentują, badają i obserwują otaczającą je rzeczywistość. Zadają też niezliczoną ilość pytań, oczekując satysfakcjonującej i natychmiastowej odpowiedzi. Polecamy artykuły poruszające problem badania przez dzieci tajemnic przyrody nieożywionej, figur geometrycznych oraz dźwięków.
  Jesień daje wiele możliwości do działań inspirowanych jej nastrojem i kolorytem. Zamieszczamy więc ciekawe propozycje zabaw plastycznych z liści, szyszek i kasztanów.
  W numerze ogłaszamy również niezwykle ciekawy konkurs „WYMYŚL GRĘ – ZOSTAŃ AUTOREM GRANNY”.   Mamy nadzieję, że zainteresuje on wielu Czytelników, którzy cenią rolę gier edukacyjnych we wspieraniu rozwoju najmłodszych. Główną nagrodą w konkursie (oprócz wysokiej nagrody pieniężnej) jest wydanie przez firmę GRANNA w formie rynkowej nagrodzonego projektu. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału!

  Wraz z początkiem nowego roku szkolnego życzymy wszystkim wychowawcom najmłodszych satysfakcji osobistej i zawodowej oraz uśmiechu na twarzach dzieci, który jest najwyższą nagrodą za trud wkładany w codzienną pracę.

                                                                                        Życzymy miłej lektury
                                                                                                           Redakcja

 

W numerze 3 wkładki edukacyjne - w tym - plakat dla Rodziców, ktory wzbogaci Wasze kąciki informacyjne oraz Poradnik Prawny Nauczyciela i Dyrektora przedszkola

 

:)

 

 

 

 

 

W plikach do pobrania: spis treści i artykuł  Teresy Grąziewicz-Jóźwik Wspieranie rozwoju twórczego

 

Pliki do pobrania

08_2013_spis_tresci.pdf08_2013_spis_tresci.pdf

Spis treści nr 8/2013

Pliki do pobrania

82015000720_wychowanie_wprzedszkolu_08_2013_artykul.pdf82015000720_wychowanie_wprzedszkolu_08_2013_artykul.pdf

Teresa Grąziewicz-Jóźwik "Wspieranie twórczego rozwoju"

Bank Wiedzy

zaloguj Zarejestruj się
Bezpłatne materiały do pobrania

Newsletter

Advertisement
Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2009 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Advertisement